statystyki szczegółowe

Aktualności

Wygrana z outsiderem

• autor: artur1989rart, 2016-11-14 09:54

Słaby mecz w naszym wykonaniu. Wpływ na to mogła mieć dwutygodniowa przerwa od rozgrywek spowodowana Świętem Zmarłych i walkowerem z Śliwicami. Nieporozumienia w obronie, dużo strat, słaba skuteczność pod bramką przeciwnika. Zawodnicy Wilczyc byli dodatkowo zmobilizowani, ponieważ ostatnie zwycięstwo na własnym boisku odnieśli...rok temu. Początek meczu nie zapowiadał takiego horroru. W 10. minucie uderzenie Pawła Kontka z najbliższej odległości broni bramkarz gospodarzy, lecz przy dobitce Grzegorza Ligęzy był bez szans i prowadziliśmy 1:0. Mogliśmy strzelić kolejne bramki jednak zabrakło skuteczności. Zawodnicy Wilczyc mogli nas również skarcić, ponieważ stworzyli sobie kilka bardzo groźnych sytuacji. Drugą połowę dużo lepiej rozpoczęli gospodarze. Zostaliśmy zepchnięci do defensywy i w 53. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony w polu karnym piłkę ręką zagrywa Łukasz Górny i jedenastkę na gola zamienia napastnik WKS-u. 12. minut później gospodarze już prowadzili. Kopia sytuacji przy pierwszej bramce i strzelec pierwszego gola dla Wilczyc po raz drugi z rzutu karnego pokonuje Dominika Larwińskiego. Od tego momentu nasza gra się polepszyła i co chwile stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką Wilczyc. Cel udało się osiągnąć w 90. minucie. W polu karnym piłkę ręką zagrywa obrońca gospodarzy, a rzut karny pewnie wykonuje Piotr Górny. Ruszyliśmy "za ciosem" i w drugiej minucie doliczonego czasu gry płaskim strzałem bramkarza Wilczyc pokonuje Janusz Kaczmarek. Dzięki porażkom Poniatowic i Dobroszyc wracamy po kliku kolejkach na fotel lidera dzięki lepszym bilansom bezpośrednich meczów z Bykowem i Poniatowicami. W przyszłą niedzielę w ostatnim meczu rundy jesiennej podejmiemy u siebie Piast Dobrzeń. Mecz rozpocznie się o godz. 13. Serdecznie zapraszamy!